These are the 2011 Saskatchewan Senior Playoffs.
Senior A[]
All Senior A series are best-of-three
Preliminary Round[]
- Raymore Rockets defeated Leroy Braves 2 games to 1
- Tisdale Ramblers defeated Kinistino Sr. Tigers 2 games to none
- Maidstone Jets defeated Shellbrook Elks 2 games to none
- St. Walburg Eagles defeated Hague Royals 2 games to none
- Dalmeny Fury defeated Meadow Lake Stampeders 2 games to none
- Southey Marlins defeated Nokomis Chiefs 2 games to 1
- Watrous Winterhawks defeated Avonlea Arrows 2 games to 1
- Balcarres Broncs defeated Midale Mustangs 2 games to 1
- Milestone Flyers defeated Bienfait Coalers 2 games to 1
Second Round[]
- Bruno T-Birds defeated Lanigan Pirates 2 games to none
- Raymore Rockets defeated Tisdale Ramblers 2 games to 1
- Maidstone Jets defeated Kindersley Red Lions 2 games to none
- St. Walburg Eagles defeated Dalmeny Fury 2 games to none
- Drake Canucks defeated Cupar Canucks 2 games to none
- Southey Marlins defeated Watrous Winterhawks 2 games to 1
- Balgonie Bisons defeated Arcola/Kisbey Combines 2 games to none
- Milestone Flyers defeated Balcarres Broncs 2 games to 1
Quarterfinals[]
- Bruno T-Birds defeated Raymore Rockets 2 games to 1
- Maidstone Jets defeated St. Walburg Eagles 2 games to none
- Drake Canucks defeated Southey Marlins 2 games to 1
- Balgonie Bisons defeated Milestone Flyers 2 games to none
Semifinals[]
- Maidstone Jets defeated Bruno T-Birds 2 games to none
- Balgonie Bisons defeated Drake Canucks 2 games to none
Final[]
- Balgonie Bisons defeated Maidstone Jets 2 games to 1
Senior B[]
First Round[]
Two-game-total goal series
- Unity Miners defeated Porcupine Plain Blues 16 goals to 6
- Wynyard Monarchs defeated Biggar Nationals 20 goals to 6
- Shaunavon Badgers defeated Montmartre Rivals 10 goals to 7
- Grenfell Spitfires defeated Churchbridge Imperials 11 goals to 5
- Indian Head Chiefs defeated Esterhazy Flyers Flyers 15 goals to 5
- Langenburg Warriors defeated Carnduff Red Devils 12 goals to 5
Quarterfinals[]
Two-game-total goal series
- Rosetown Redwings defeated Bethune Bulldogs 16 goals to 4
- Wynyard Monarchs defeated Unity Miners 16 goals to 5
- Shaunavon Badgers defeated Grenfell Spitfires 16 goals to 5
- Langenburg Warriors defeated Indian Head Chiefs 10 goals to 5
Semifinals[]
Best-of-three
- Rosetown Redwings defeated Wynyard Monarchs 2 games to none
- Shaunavon Badgers defeated Langenburg Warriors 2 games to 1
Final[]
- Rosetown Redwings defeated Shaunavon Badgers 2 games to none
Senior C[]
Two-game-total-goal series
First Round[]
- Eston Ramblers defeated Allan Flames 11 goals to 9
- Wilkie Outlaws defeated Kerrobert Tigers 10 goals to 2
- Delisle Bruins defeated Naicam Vikings 15 goals to 5
- Macklin Mohawks defeated Conquest Merchants 12 goals to 4
- Redvers Rockets defeated Ogema Colts 9 goals to 5
- Moosomin Rangers defeated Odessa/Vibank Bruins 10 goals to 4
- Lumsden Monarchs defeated Gordon's Goldenhawks 14 goals to 11
Quarterfinals[]
Two-game-total-goal series
- Eston Ramblers defeated Wilkie Outlaws 9 goals to 7
- Macklin Mohawks defeated Delisle Bruins 11 goals to 10
- Redvers Rockets defeated Moosomin Rangers 8 goals to 6
- Bredenbury Cougars defeated Lumsden Monarchs 8 goals to 7 (after extra time)
Semifinals[]
Best-of-three
- Eston Ramblers defeated Macklin Mohawks 2 games to none
- Bredenbury Cougars defeated Redvers Rockets 2 games to none
Final[]
Best-of-three
- Bredenbury Cougars defeated Eston Ramblers 2 games to none
Senior D[]
Preliminary Round[]
Two-game-total-goal series
- Kenaston Blizzards defeated St. Brieux Storm 20 goals to 6
- Luseland Mallards defeated Turtleford Tigers 7 goals to 6
- Dinsmore Dynamos defeated Blaine Lake Imperials 15 goals to 7
- Craik Warriors defeated Cabri Bulldogs 8 goals to 7 (after extra time)
- Gull Lake Greyhounds defeated Hodgeville Huskies 19 goals to 3
Second Round[]
Two-game-total-goal series
- Davidson Cyclones defeated Kenaston Blizzards 9 goals to 7
- Kelvington Wheat Kings defeated Lake Lenore Hawks 9 goals to 5
- Dinsmore Dynamos defeated Luseland Mallards 8 goals to 3 ((Luseland forfeited second game)
- Eatonia Huskies defeated Dundurn Wheatkings 8 goals to 7
- Gull Lake Greyhounds defeated Craik Warriors 10 goals to 5
- Central Butte Flyers defeated Frontier Flyers 6 goals to 5
- Windthorst Pirates defeated Ochapowace Thunder 16 goals to 6
- Rouleau Ramblers defeated Holdfast Trackstoppers 10 goals to 9
Quarterfinals[]
Two-game-total-goal series
- Davidson Cyclones defeated Kelvington Wheat Kings 14 goals to 11
- Dinsmore Dynamos defeated Eatonia Huskies 11 goals to 5
- Gull Lake Greyhounds defeated Central Butte Flyers 14 goals to 6
- Rouleau Ramblers defeated Windthorst Pirates 10 goals to 9
Semifinals[]
Best-of-three
- Davidson Cyclones defeated Dinsmore Dynamos 2 games to none
- Gull Lake Greyhounds defeated Rouleau Ramblers g games to none
Final[]
- Davidson Cyclones defeated Gull Lake Greyhounds 2 games to none